Przemysł motoryzacyjny obejmuje podnośniki, narzędzia i wysokiej klasy płyny, które pomagają skutecznie dostarczać rozwiązania motoryzacyjne, ale mogą być równie niebezpieczne, gdy nie dba się o nie właściwie. Wielu pracowników spotkało się z wypadkami i straciło życie. Dzieje się tak z powodu braku bezpieczeństwa w miejscu pracy. Instalowanie urządzeń bezpieczeństwa z regularnymi kontrolami bezpieczeństwa może drastycznie pomóc w zmniejszeniu liczby wypadków śmiertelnych. Istotne jest, aby wybrać profesjonalnego instalatora sprzętu samochodowego w MA.

Oto 5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w miejscu pracy w branży motoryzacyjnej, które pomogą zmniejszyć liczbę wypadków.

1. Przeszkol swoich pracowników z programu zapobiegania wypadkom
Edukacja i szkolenie pracowników z programu zapobiegania wypadkom pomoże im uświadomić sobie procedur bezpieczeństwa, praktyk i dyscypliny, jak bezpiecznie pracować z różnych urządzeń. Pomoże to zapobiec wypadkom, a tym samym uratować cenne życie.

2. Kontroluj podnośniki samochodowe

Wykonuj codzienne kontrole podnośników i innego sprzętu przed użyciem. To pomoże Ci zidentyfikować usterki w sprzęcie. Jeśli są problemy z urządzeniami, zaleca się, aby je naprawić tak wcześnie, jak to możliwe z pomocą wyspecjalizowanego profesjonalisty naprawy samochodów. Im szybciej zidentyfikujesz problemy w sprzęcie, tym lepiej będzie. Pozwoli to uniknąć wypadków. A jeśli twój sprzęt przechodzi poważną awarię, stracisz czas i pieniądze zarówno.

3. Utrzymuj podłogę w czystości

Konieczne jest, aby utrzymać podłogę sklepu czyste, gdy masz do czynienia z wymianą płynu transmisyjnego, zmiany oleju i innych procedur konserwacji pojazdu. Płyny rozlane na podłodze sklepu może być bardzo niebezpieczne. Płyny te sprawiają, że podłoga sklepu jest śliska, co zwiększa ryzyko wypadków. Mechanicy powinni sprzątać rozlane płyny natychmiast po zakończeniu pracy. Taka praktyka zachowania czystości pomoże uniknąć ryzyka poślizgnięcia się i upadku. Pozostawienie rozlanych płynów chemicznych na podłodze może również zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem. Po zakończeniu pracy pracownicy branży motoryzacyjnej powinni przechowywać części samochodowe i narzędzia naprawcze w wyznaczonych dla nich miejscach.

4. Zapewnij swoim pracownikom sprzęt ochronny

Zapewnij swoim pracownikom sprzęt ochronny, taki jak okulary ochronne, rękawice i buty. Okulary ochronne będą chronić oczy przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami samochodowymi. Rękawice zapewnią bezpieczeństwo rąk przed niebezpiecznymi chemikaliami, a buty ochronią stopy przed ostrymi obcymi obiektami na hali produkcyjnej. Buty ochronią również stopy, jeśli spadną na nie jakieś narzędzia lub sprzęt. Mechanicy powinni wiązać swoje długie włosy podczas pracy, ponieważ długie włosy mogą zaplątać się w sprzęt. Nie powinni nosić pierścionków na palcach, kolczyków, bransoletek, biżuterii i luźnych ubrań.

5. Instalowanie siatki do szybów naftowych

Instalacja siatki do szybów naftowych zapewnia bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i gościom. Pomaga zapobiegać upadkom do szybów naftowych, które zawierają niebezpieczne ciecze. Siatki do szybów olejowych pomagają wyraźnie zobaczyć poziom niebezpiecznej cieczy wewnątrz szybu. Dzięki temu pracownicy mogą je opróżnić zanim doły olejowe całkowicie się zapełnią. Siatki do szybów naftowych są bardziej ekonomiczne i można je łatwo usunąć i wyczyścić.