Czy masz trudności z zainstalowaniem podnośnika czterosłupowego w swoim sklepie lub garażu domowym? Być może potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Doświadczony instalator samochodowy może dobrać odpowiedni model podnośnika, który będzie pasował do Twojego garażu. Znalezienie renomowanego producenta, który produkuje różne rodzaje podnośników samochodowych, zapewni Ci wiele możliwości.

Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji podnośnika czterosłupkowego w garażu.

1. Przestrzeń i wymiary

Garaż musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby można było w nim zainstalować podnośnik samochodowy. Typowe wymiary podnośnika samochodowego 4-słupkowego to 103 cale szerokości i 173 cale długości. Większość samochodów osobowych ma długość około 16 do 17 stóp. Jeżeli samochody, na których pracujesz, mieszczą się w tym przedziale, ten typ podnośnika może być dla Ciebie odpowiedni.

2. Wysokość

Musisz wziąć pod uwagę wysokość podnośnika i wysokość samochodów. Proste równanie pomoże Ci określić, jak wysoki musi być sufit garażu, aby zmieścił się w nim podnośnik samochodowy 4-słupkowy.

Załóżmy, że chcesz zaparkować Camaro z 1969 r. nad Mustangiem Fox Body. Wysokość obu samochodów wynosi około 55 cali. Sam podnośnik potrzebuje jeszcze 8 cali wysokości - 4 cale na grubość pasa jezdnego i kolejne 4 cale na prześwit na urządzenie zabezpieczające.

55 cali ('69 Camaro) + 55 cali (Fox Body Mustang) + 8 cali (podnośnik) = 118 cali (wymagana minimalna wysokość)

Zatem minimalna wysokość sufitu garażu musi wynosić 118 cali.

3. Instalacja mechanizmu otwierania drzwi garażowych

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać przestrzeń garażową, być może będziesz musiał zainstalować zestaw podnoszący na istniejącej bramie garażowej. Aby zainstalować zestaw wysokiego podnoszenia, należy zmienić prowadnicę bramy garażowej, aby zwiększyć jej pionowy wzrost, zachowując oryginalne drzwi. Może to również wymagać wymiany sprężyny.

Najważniejszą częścią tego procesu jest zainstalowanie mechanizmu otwierania drzwi garażowych na wałku jackhaft. W przeciwieństwie do większości mechanizmów otwierania drzwi, wałek podnośny nie marnuje miejsca, wisząc na środku sufitu. Jest on montowany na wolnej powierzchni ściany obok bramy garażowej. Zapewnia to dodatkową wysokość sufitu dla podnośnika czterosłupowego.

4. Nachylenie podłogi garażu

Podłogi w garażu wymagają nachylenia w celu odprowadzenia wody, które zaczyna się od około 1/8 stopy na każdą stopę podłogi. Może to spowodować, że wjeżdżając na niektóre konstrukcje podnośników, kąt podejścia będzie trudny.

Zakup podnośnika czterosłupkowego jest opłacalną metodą powiększenia garażu. Jednak zawsze należy skonsultować się z profesjonalistą motoryzacyjnym, nawet jeśli rozważasz instalację 4-punktowego podnośnika samodzielnie.

Jeśli szukasz firmy, która pomoże Ci bezpiecznie zamontować w garażu podnośnik samochodowy z 4 słupkami, porozmawiaj z firmą Gary Rice Equipment and Service. Gary Rice Equipment and Service to firma zajmująca się instalacjami i naprawami samochodowymi w Rutland, MA, która specjalizuje się w podnośnikach, zbiornikach na zużyty olej, rurociągach sprężonego powietrza, systemach dozowania płynów luzem, osuszaczach i układach wydechowych. Gary Rice jest w pełni licencjonowanym i ubezpieczonym instalatorem, który zapewnia szybką, niezawodną i dokładną obsługę wszystkich potrzeb związanych z garażem.