Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów podnośników samochodowych o różnym przeznaczeniu. Niektóre są zaprojektowane specjalnie dla mniejszych garaży, podczas gdy inne są wykonane dla dużych warsztatów przemysłowych. W obu przypadkach, niektóre podnośniki są wykonane z myślą o długoterminowym przechowywaniu. Poniżej wymieniliśmy kilka różnych typów podnośników samochodowych, które mogą Cię zainteresować w Twoim profesjonalnym warsztacie lub garażu domowym.

1) Podnośniki dwusłupkowe

Podnośniki dwusłupkowe są najpopularniejszym wyborem dla profesjonalnego warsztatu samochodowego lub garażu domowego, ponieważ zajmują niewielką ilość miejsca dla każdego rozmiaru i marki samochodu. Symetryczne 2-post windy mają dwa słupki, które są dołączone z prętów stabilizujących, aby utrzymać pojazd z obu równych stron. Asymetryczne 2-post windy składają się z dwóch słupków, a dołączone do nich są dwa ramiona, z których każde ma inną długość. Ramiona przednie są krótsze niż tylne, co umożliwia łatwe otwieranie drzwi samochodu.

2) Podnośniki 4-słupkowe

Podnośniki 4-słupkowe są wykorzystywane do długoterminowego przechowywania samochodów. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowe dwa słupki sprawiają, że są one bardziej stabilne. W przeciwieństwie do podnośników 2 słupkowych, na podnośniki 4 słupkowe wjeżdża się samochodami. Często można je znaleźć w garażach domowych entuzjastów motoryzacji oraz na wystawach samochodowych. Dealerzy samochodowi używają ich do ekspozycji pojazdów w swoich salonach.

3) Podnośniki nożycowe i równoległoboczne

Podnośniki nożycowe i równoległoboczne nie są przeznaczone do celów magazynowych. Są idealne do pracy pod pojazdem w profesjonalnym warsztacie. Wymagają więcej miejsca i mają wyższą cenę niż podnośniki 2- lub 4-słupkowe. Podnośniki nożycowe i równoległoboczne umożliwiają mechanikom dostęp do centralnego obszaru pod spodem pojazdu. Tego rodzaju podnośniki są szczególnie korzystne dla większych pojazdów, takich jak autobusy i ciężarówki.

4) Podnośniki naziemne

Przez wiele dziesięcioleci podnośniki samochodowe naziemne były standardem przemysłowym w zakresie podnoszenia pojazdów, zwłaszcza samochodów osobowych i ciężarowych w celu instalacji i napraw. Najlepszą cechą podnośnika naziemnego jest to, że można go trzymać nisko na podłodze, gdy go nie używamy. Naziemne podnośniki samochodowe są zazwyczaj droższe niż inne podnośniki, i trzeba będzie rozważyć koszt instalacji, jak również. Podnośniki naziemne są tradycyjnie używane przez wszystkie duże warsztaty samochodowe, gdzie są one zainstalowane pod podłogą warsztatu.

Jeśli szukasz profesjonalnego, niedrogiego instalatora wind i naprawiacza w MA, CT i RI, skontaktuj się z Gary Rice Equipment & Service już dziś! Gary Rice Equipment & Service jest zakładem instalacji i napraw samochodowych w MA, CT i RI. Specjalizujemy się w instalacji i naprawie podnośników samochodowych, pojemników na olej odpadowy, rurociągów sprężonego powietrza, systemów dozowania smaru, osuszaczy, spalin i płynów masowych. Jesteśmy w pełni licencjonowanym i ubezpieczonym instalatorem zobowiązanym do szybkiej, niezawodnej i dokładnej obsługi wszystkich Twoich profesjonalnych warsztatów samochodowych lub potrzeb garażu domowego.