Zawsze sprawdzasz pojazdy w oparciu o problemy, z jakimi się borykają i naprawiasz różne pojazdy, aby odpowiednio zaspokoić potrzeby swoich klientów. To samo dotyczy Twoich podnośników samochodowych. Zanim podniesiesz swój pojazd, istnieją pewne kroki, które powinni wykonać nabywcy i operatorzy podnośników samochodowych, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Teraz pojawia się pytanie, skąd będziesz wiedział, że podnośnik samochodowy jest gotowy i bezpieczny do użycia dla pojazdu klienta? Cóż, są pewne rzeczy, które powinieneś omówić z ekspertami ds. bezpieczeństwa podnośników. Zbadaliśmy kilka głównych punktów, które Twoja firma zajmująca się instalacją i naprawą podnośników samochodowych powinna rozważyć, aby Twoi klienci byli zadowoleni z Twoich usług naprawy podnośników samochodowych.

1. Podnośnik powinien być certyfikowany przez ALI

Konieczne jest sprawdzenie, czy podnośnik jest certyfikowany przez Automotive Lift Institute (ALI) czy nie. Główne zalety podnośnika z certyfikatem ALI to:

  • Spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa;
  • Każdy komponent jest dokładnie sprawdzany i testowany fizycznie;
  • Doskonałe pokrycie gwarancyjne;
  • Długotrwałe wsparcie i łatwy dostęp do ciężkich pojazdów;

Testowanie obejmuje szczegółową weryfikację integralności strukturalnej wszystkich systemów i komponentów podnośnika. Obejmuje to prawidłowe sterowanie, funkcjonalność urządzenia utrzymującego ładunek, właściwe prędkości opuszczania oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem.

2. Wybierz podnośniki odpowiednio do pojazdu

Podczas podnoszenia pojazdu największe znaczenie ma jego wysokość i waga. Wyszkolony profesjonalista motoryzacyjny może łatwo zrobić z budowy tego konkretnego pojazdu i upewnić się, że eksperci wybrać konkretną windę dla pojazdu, który może spełnić pojemność i certyfikaty. Ponadto, należy upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby podnieść pojazd do obsługi, tak aby technik mógł prawidłowo pracować pod pojazdem.

3. Uzyskaj coroczne inspekcje

W przypadku inspekcji, upewnij się, że zatrudniasz inspektora z certyfikatem ALI. Etykieta kontrolna ALI daje osobie zaufanie i pewność, że każdy podnośnik został odpowiednio zbadany i przeszedł z kompleksowym systemem zapewnienia jakości. Podczas wykonywania corocznych inspekcji podnośników, wszyscy technicy sklepu powinni być wykwalifikowani i przeszkoleni na tyle, aby obsługiwać podnośniki.

Jak podnośniki samochodowe optymalizują przechowywanie samochodów

4. Używaj zatwierdzonych adapterów

Profesjonalnie, dobrze jest używać zatwierdzonych adapterów wykonanych przez producenta dla twojego podnośnika. Korzystanie z jakiegokolwiek innego adaptera może utrudnić instalatorom auto lift. Niektóre adaptery DIY mogą nawet spowodować brak równowagi i nieprawidłowe rozłożenie ciężaru i ciśnienia. Wszystkie te czynniki mogą uszkodzić auto lift i stan pojazdu, jak złamanie, nadmierne zużycie i upuszczone pojazdy.

5. Wykonaj przegląd podnośnika z certyfikowanym inspektorem

Inspekcje podnośnika samochodowego mogą pomóc w ochronie Twojego warsztatu samochodowego, garażu domowego lub dealerskiego. Inspektorzy podnośników z certyfikatem ALI są jedynymi profesjonalistami, którzy zostali przetestowani przez Automotive Lift Institute i udowodnili swoje kwalifikacje do kontroli podnośników samochodowych. Inspektorzy z certyfikatem ALI postępują zgodnie ze standardową procedurą, którą niecertyfikowany inspektor mógłby przeoczyć. Dostarczają pisemne raporty z wszelkimi zaleceniami naprawczymi opatrzone datą każdej inspekcji podnośnika, dzięki czemu każdy może wiedzieć, kiedy miała miejsce inspekcja.

Czy szukasz instalatorów auto lift, którzy dostarczają najlepsze usługi naprawy auto lift? Gary Rice jest najbardziej zaufanym instalatorem auto lift w MA!