Wiele warsztatów samochodowych boryka się z problemami związanymi z obsługą płynów, dlatego obecnie koncentrują się one bardziej na poprawie wydajności swoich działań. Magazynowanie i obsługa płynów to jeden z głównych obszarów koncentracji w branży warsztatów samochodowych. Dzięki systemom magazynowania i dozowania płynów warsztaty samochodowe mogą oszczędzać pieniądze, a także czas i miejsce.

Systemy dozowania płynów luzem mogą z łatwością przyspieszyć proces naprawy przy zastosowaniu najlepszych praktyk. Stanowią one bezpieczny, wydajny i wygodny system dla wielu warsztatów samochodowych, zwłaszcza dla tych, które mają problemy z zarządzaniem dużymi ilościami płynów. Systemy dozowania płyn ów luzem mogą ostatecznie zminimalizować zagrożenia związane z wyciekami zużytego oleju. Systemy oleju luzem są zaprojektowane w sposób umożliwiający łatwe identyfikowanie, przenoszenie, przechowywanie i dozowanie środków smarnych.

1. Zapewniają dużą pojemność magazynowania

Posiadają one cechę zwaną pojemnikami 65-galonowymi. Dodatkowe dziesięć galonów pojemności pozwala na wypompowanie całego produktu z beczki 55 galonowej. Pompują one również do systemu, zanim zbiornik podwieszany zostanie opróżniony. Najlepszą zaletą tej funkcji jest skrócenie czasu pracy pracowników, którzy muszą wymieniać pompy beczek w warsztacie lub przydomowym garażu. Umożliwia to również odesłanie beczek z powrotem do samochodu dostawczego, dzięki czemu nie trzeba płacić kaucji za beczki.

2. Zapewniają prawidłowe zarządzanie magazynowaniem oleju
System magazynowania i dozowania płynów luzem usprawnia przechowywanie środków smarnych, zapewniając doskonały sposób postępowania z różnymi rodzajami olejów, smarów i płynów warsztatowych, który jest łatwiejszy, bezpieczniejszy, czystszy i bardziej ekonomiczny niż tradycyjne metody przechowywania w beczkach o pojemności 55 galonów.

3. Zapobiegają skażeniu oleju

Podczas zamiany oleju hydraulicznego w układzie może wystąpić ryzyko zanieczyszczenia oleju, które jest główną przyczyną awarii podzespołów w większości zakładów przemysłu samochodowego. Zanieczyszczenie oleju hydraulicznego może mieć negatywny wpływ na jego możliwości eksploatacyjne; zamiana więcej niż 5% oleju w układzie może negatywnie wpłynąć na toksyczność płynu.

Systemy dozowania płynów luzem minimalizują ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego olejów smarowych podczas przechowywania i przenoszenia. Są one rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb klienta, które pomaga warsztatom i przydomowym garażom, zapewniając czystą, bezpieczną i niezawodną identyfikację, przechowywanie i przenoszenie środków smarnych.

4. Zwiększają produktywność dzięki efektywności i organizacji
Większość warsztatów i garaży używa przestarzałych 55-galonowych beczek na podłodze w olejarni do przechowywania i dozowania olejów smarowych i innych płynów. Jednak beczki te zajmują dużo miejsca i stają się bardzo nieładne. Beczki i pompy często trzeba przechylać, czyścić, przestawiać i wymieniać, co wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z osadami w beczkach. Ponadto pompy te często pozostawiają do 2-5 galonów produktu w każdej pustej beczce, co powoduje marnowanie pieniędzy.

Jednak dzięki odpowiedniemu systemowi magazynowania i dozowania płynów luzem warsztat samochodowy może sprawić, że praca w pomieszczeniu z olejami będzie czystsza i bardziej wydajna, a także pozwoli na znaczną oszczędność miejsca, co ostatecznie zwiększy wydajność pracy. Czy chcesz wiedzieć, w jaki sposób systemy dozowania płynów luzem mogą pomóc w usprawnieniu pracy Twojego warsztatu lub przydomowego garażu? Skontaktuj się z firmą Gary Rice Equipment & Service już dziś!