Wybór najlepszego podnośnika samochodowego ma zasadnicze znaczenie dla Twojego domowego garażu lub profesjonalnego warsztatu. Istnieje wiele podnośników samochodowych dostępnych na rynku i ważne jest, aby wiedzieć, który typ podnośnika samochodowego najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zakup sprzętu, który nie jest odpowiedni dla Twojego rodzaju napraw, może nadszarpnąć Twój budżet.

Oto 6 różnych typów podnośników samochodowych, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję o zakupie.

1. Podnośnik samochodowy dwusłupowy

Dwusłupkowe podnośniki samochodowe są najbardziej popularnymi podnośnikami samochodowymi montowanymi na powierzchni zarówno w garażach domowych, jak i profesjonalnych warsztatach samochodowych. Mają dwa solidne słupki i wspierające ramiona stabilizujące, odpowiednie do opon, hamulców i prac związanych z zawieszeniem. Dwusłupkowe podnośniki samochodowe są najbardziej przystępne cenowo i preferowane, jeśli nie chcesz zajmować dużo miejsca w garażu domowym i profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Istnieją dwa rodzaje dwusłupkowych podnośników samochodowych:

Symetryczny Lift: Symetryczne windy trzymać samochód przez mid-section, z równej długości samochodu wystającego na przedniej i tylnej. Jedną z wad tego modelu jest to, że gdy pojazd znajduje się na podnośniku, drzwi samochodu znajdują się bardzo blisko słupków. Utrudnia to mechanikowi dostęp do wnętrza pojazdu, ponieważ drzwi od strony kierowcy znajdują się na środku samochodu.

Podnośnik asymetryczny: Podnośniki asymetryczne są rozwiązaniem dla wady podnośników symetrycznych. Podnośniki asymetryczne umożliwiają swobodne otwieranie i przesuwanie drzwi samochodu. Dzięki temu poruszanie się mechanika wewnątrz i na zewnątrz samochodu jest bardziej komfortowe.

2. Podnośnik samochodowy czterosłupowy

Podnośniki czterosłupowe to hydrauliczne kolumny samochodowe zaprojektowane specjalnie do podnoszenia ciężkich pojazdów. Stosuje się je do podnoszenia pojazdów o większej ładowności, takich jak ciężarówki i samochody wysokiej klasy. Ten typ podnośnika jest przyjazny dla użytkownika i najbardziej odpowiedni do prac związanych z silnikiem, skrzynią biegów i układem wydechowym, zapewniając pełny dostęp do spodu pojazdu. Podnośniki samochodowe czterosłupowe nie wymagają również kotew podłogowych do pracy. Podnośnik ten jest idealny do przechowywania pojazdów w ograniczonej przestrzeni.

3. Nożycowy podnośnik samochodowy

Podnośniki nożycowe unoszą pojazd za pomocą mechanizmów harmonijkowych znajdujących się pod pasami jezdnymi. Są one wykorzystywane głównie do obsługi kół w pojazdach o średniej pojemności, gdzie wystarczy podnieść pojazd na niewielką wysokość.

4. Podnośnik pojazdów naziemny

Podnośniki samochodowe naziemne są instalowane pod podłogą garażu i są zazwyczaj używane przez wszystkie duże warsztaty samochodowe. Tego typu podnośniki wymagają wycięcia i przygotowania betonu w sklepie do instalacji. W rezultacie są one droższe niż podnośniki dwusłupowe.

5. Podnośnik parkingowy

Podnośniki parkingowe to pełne pokłady drive-on specjalnie zaprojektowane i wykonane do parkowania samochodów. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń w garażu domowym lub profesjonalnym warsztacie, podnośniki parkingowe pomogą Ci powiększyć przestrzeń do parkowania wielu samochodów. Jednak podnośniki parkingowe nie mogą być używane do instalacji sprzętu samochodowego i napraw.

6. Podnośnik motocyklowy

Podnośniki motocyklowe pomagają entuzjastom motocykli lub profesjonalnym mechanikom podnieść motocykl na dowolną wysokość w celu przeprowadzenia instalacji i napraw. Podnośnik ten mogą zainstalować entuzjaści motocykli, którzy decydują się na samodzielne wykonywanie prostych prac konserwacyjnych, takich jak wymiana oleju lub gruntowne czyszczenie. Ten rodzaj podnośnika upraszcza instalacje i naprawy motocykli.