Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w branży napraw samochodowych. Technicy naprawczy stoją przed ryzykiem obrażeń, jeśli używają niewłaściwego podnośnika samochodowego do pracy. Aby naprawić samochód, warsztat potrzebuje odpowiedniego sprzętu, który sprawi, że praca będzie łatwa i bezpieczna.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze dwusłupkowego podnośnika samochodowego do domowego garażu lub warsztatu:

Oceń swoje potrzeby

Nigdy nie należy przeciążać podnośnika samochodowego, ponieważ jego ramiona mogą się zgiąć lub złamać, co może spowodować uszkodzenie pojazdu, a nawet garażu. Przed zainstalowaniem nowego podnośnika samochodowego w garażu należy rozważyć rodzaj pojazdów, które firma zazwyczaj naprawia. Czy Twój warsztat naprawia więcej samochodów osobowych czy ciężkich ciężarówek? Podnośnik samochodowy, który najlepiej pasuje do Twojego garażu, będzie się różnił w zależności od Twoich potrzeb.

Zapytaj swoich mechaników samochodowych o ich potrzeby i oczekiwania, jeśli chodzi o funkcjonalność podnośnika samochodowego. Czy jest jakieś zadanie, które wymaga szczególnych cech? Na przykład, jeśli technik potrzebuje auto lift, który może udźwignąć ciężar ciężarówki, ale zainstalowałeś windę specjalnie dla samochodów osobowych, to ciężarówka może zostać wytrącona z równowagi. Ponadto, jeśli w garażu jest tylko jeden podnośnik o większej nośności, to technicy mogą być zmuszeni do korzystania z niego na zmianę.

Rozważ jakość i testy certyfikacyjne

Przy wyborze podnośnika samochodowego do garażu należy wziąć pod uwagę nie tylko specyfikacje, ale również:

  • Doświadczenie i niezawodność producenta podnośnika
  • Certyfikaty bezpieczeństwa podnośnika
  • Reputacja producenta
  • Testy wydajności i trwałości przeprowadzone przez producenta

Upewnij się, że technicy używają podnośników w sposób prawidłowy

Upewnienie się, że technicy prawidłowo używają podnośników jest równie ważne jak zakup odpowiedniego podnośnika. Podczas instalowania nowego sprzętu należy przeprowadzić szkolenie dla wszystkich techników, aby mogli oni prawidłowo korzystać z podnośnika. Jeśli sprzedawca oferuje sesję szkoleniową, aby wprowadzić nową windę do techników, jest to świetna opcja.

Instalacja podnośnika samochodowego nie jest łatwa, wiedz dlaczego potrzebujesz profesjonalistów do instalacji podnośnika samochodowego - http://www.griceshopequipment.com/blog/why-you-should-choose-professional-when-installing-auto-lifts/