Jaka montażownica jest najlepsza do opon niskoprofilowych?

Wybór zmieniarki do opon jest trudny. Warto zastanowić się nad wszystkimi opcjami dostępnymi w naszym garażu. Wszystko zależy od rodzaju opon, które jesteśmy w stanie zamontować na feldze. Od tego będzie zależeć, jakich klientów będziemy obsługiwać, a także jakich klientów będziemy odsyłać do innych warsztatów. Przy okazji takiej dygresji warto zastanowić się nad montażownicą do opon niskoprofilowych.

Montażownica do opon niskoprofilowych jest urządzeniem, które różni się od innych maszyn. Nietypowe zmieniacze opon są bardziej wytrzymałe i stworzone przede wszystkim do większych opon, takich jak Run Flat i niskoprofilowe. Zazwyczaj wyposażone są w podnośnik, który pomaga w przenoszeniu kół do miejsca montażu. Tradycyjny dobijak jest zastąpiony rolkami dociskowymi (pojedynczymi lub dwoma), a stopka montażowa jest wyposażona w "system LL", który opiera się na zastosowaniu typowego kła rozbiórkowego. Pozwala to na wyeliminowanie konieczności stosowania łyżek. To narzędzie do ściągania izolacji z opon ma wiele zalet, m.in. wzmocnioną konstrukcję i możliwość pracy w trudnych oponach. Jako niskoprofilowe zmieniacze opon polecamy modele X-36 i X-98 marki Twin Busch. Firma Twin Busch jest znana z unikalnych procesów produkcyjnych, ścisłej kontroli jakości i szerokiego asortymentu produktów.

Ważne jest, aby zwracać na to uwagę przy wyborze zmieniacza opon:

  • Dostępny zakres obsługiwanych opon i powierzchnię stołu (im większy stół, tym lepiej) w ramach ograniczeń przestrzeni w warsztacie.
  • Moc siłownika udarowego powinna być dość duża, jeśli planujemy częstą pracę z twardymi oponami.
  • Grubość kolumny montażowej decyduje o wytrzymałości maszyny podczas montażu i demontażu opon
  • Wysokość kolumny - w podwyższonych wersjach znacznie łatwiej jest obsługiwać koła z bardzo szerokimi felgami.
  • Ważne organizacje standaryzacyjne w branży wydały instrukcję obsługi i certyfikację dla danych zmieniaczy kół.
  • Potencjał rozbudowy, który pozwoli nam rozszerzyć zakres opon, które nasza zmieniarka może obsługiwać, np. opony typu Run Flat są przeznaczone do opon niskoprofilowych.